Regulamin Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego ZAGŁĘBOCZE
I. Postanowienia ogólne
- Pobyt na terenie Ośrodka oznacza znajomość i akceptację poniższego Regulaminu.
- Pobyt dzieci i młodzieży do lat 18 w Ośrodku jest dozwolony wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
- Osoby niezakwaterowane w Ośrodku, a przebywające w nim po godz. 22.00 zobowiązane są do jego natychmiastowego opuszczenia. Niezgłoszenie w recepcji dodatkowej osoby nocującej w domku równoznaczne jest z dodatkową opłatą w wysokości 100 zł/ doba.
- Na terenie Ośrodka zabrania się prowadzenia wszelkiego handlu, hazardu, działań promocyjnych i reklamowych bez zgody Kierownika Ośrodka.
- Ośrodek NIE ZEZWALA na organizację wieczorów kawalerskich i panieńskich oraz innych spotkań masowych na terenie Ośrodka.
II. Zasady zakwaterowania
- Goście mogą korzystać z zakwaterowania na terenie Ośrodka: w domkach, na Polu Namiotowym i kempingowym, zgodnie z cennikiem usług i Warunkami rezerwacji.
- Doba hotelowa w domkach trwa od godz. 15.00 do godz. 10.00 dnia następnego, na Polu Namiotowym i kempingowym trwa od godz. 12.00 do godz. 10.00 dnia następnego.
-
Wszystkie osoby wjeżdżające na teren Ośrodka w celu skorzystania z miejsc noclegowych zobowiązane są do:
- dokonania meldunku na podstawie ważnego dokumentu tożsamości,
- wniesienia opłat za pobyt w Ośrodku według cennika,
- pozostawienia kaucji zwrotnej w wysokości: 200 zł/ domek, która zostanie zwrócona w dniu wyjazdu, po zdaniu domku, pod warunkiem, że Goście przestrzegali Regulaminu pobytu.
- W godzinach od 22.00 do 8.00 rano Ośrodek jest zamknięty. Przyjazdy/odjazdy w tych godzinach należy uzgadniać indywidualnie z Recepcją.
-
Zastrzegamy sobie prawo odmowy zakwaterowania osobom:
- będącym pod widocznym wpływem alkoholu lub środków odurzających,
- które zachowują się agresywnie, w sposób powszechnie uznany za wulgarny,
- które nie poinformowały kierownictwa o organizacji imprez zorganizowanych (wieczory kawalerskie, wieczory panieńskie, zakończenia sezonu piłkarskiego, zakończenia szkoły itp.).
- Przekazanie i zdanie domku lub miejsca biwakowego następuje w obecności personelu Ośrodka.
- Z chwilą przejęcia kluczy do domku zameldowany Gość staje się osobą materialnie odpowiedzialną za przedmioty oddane do użytkowania. Zaraz po wejściu, prosimy o sprawdzenie faktycznego stanu wyposażenia zgodnie z Kartą inwentaryzacyjną. W przypadku stwierdzenia różnic, fakt ten należy zgłosić personelowi Ośrodka w ciągu pierwszej godziny pobytu. Za wszelkie zauważone i nie zgłoszone braki i usterki w wyposażeniu odpowiada aktualny najemca domku.
- Zgubienie klucza przez Gościa skutkuje uiszczeniem przez niego opłaty w wysokości 100 zł lub dorobieniem go na własny koszt.
- Prosimy o zachowanie szczególnej staranności związanej z zamykaniem okien i drzwi w momencie opuszczania domku.
-
W domkach zabrania się w szczególności:
- palenia tytoniu,
- chodzenia w butach na szpilkach,
- wynoszenia z domku przedmiotów stanowiących jego wyposażenie (np. meble, koce),
- pozostawiania bez nadzoru przewodów i urządzeń elektrycznych pod napięciem.
- Namioty i przyczepy kempingowe ustawia się w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, po dokonaniu meldunku w Recepcji i opłaceniu pobytu.
-
Na terenie pola namiotowego/kempingowego zameldowani Goście mogą bezpłatnie korzystać z:
- ujęcia wody,
- oświetlenia,
- koszów na śmieci,
- sanitariatów (toalety, umywalki, ciepła i zimna woda).
-
Na terenie pola namiotowego/kempingowego w szczególności zabrania się:
- kopania dołów i rowów,
- niszczenia roślinności, wycinania krzewów i drzew,
- niszczenia wyposażenia i urządzeń udostępnionych dla Gości do użytkowania.
III. Przepisy porządkowe
- Osoby przebywające na terenie Ośrodka są zobowiązane do zachowywania się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu: własnemu, innych Gości oraz mieniu Ośrodka.
- Prosimy o zachowanie ciszy nocnej w godzinach od 22.00 do 07.00 rano.
- Osoby zakłócające spokój i porządek w Ośrodku mogą być usunięte bez prawa do jakiegokolwiek odszkodowania.
- Ognisko należy rozpalać wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym. Odpady pozostawione po grillowaniu należy zalać wodą i umieścić we wskazanym przez pracowników Ośrodka miejscu.
- Apteczka pierwszej pomocy znajduje się na terenie miejsca wyznaczonego do kąpieli oraz w Recepcji.
- Szkody powstałe z winy Gości rozliczane są na miejscu. W przypadku braku możliwości ustalenia kosztu naprawy w chwili powstania szkody, dopuszcza się dokonanie wyceny szkody w terminie 7 dni. W tym przypadku należy sporządzić protokół zniszczeń.
- Bardzo prosimy o dbanie o czystość i porządek na terenie Ośrodka. Środki czystości udostępniamy na życzenie. Ewentualne trwalsze zabrudzenia lub usterki prosimy zgłaszać na bieżąco personelowi Ośrodka.
- Przed opuszczeniem Ośrodka należy posprzątać zajmowane miejsce, a śmieci wynieść do rozstawionych kontenerów na odpady.
- Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione lub zgubione przez Gości na terenie Ośrodka.
IV. Zasady parkowania pojazdów
- Osoby wjeżdżające pojazdem silnikowym (dotyczy samochodów oraz motocykli) na teren Ośrodka mają obowiązek uiszczenia opłaty parkingowej zgodnie z cennikiem usług.
- Parkowanie wyłącznie na miejscach parkingowych wyznaczonych do tego celu. Zabrania się wjazdu na tereny zielone Ośrodka.
- Parking na terenie Ośrodka jest parkingiem niestrzeżonym.
- Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione pojazdy, ani znajdujące się w nich mienie.
V. Zasady pobytu zwierząt
- Zezwalamy na pobyt w naszym Ośrodku zwierząt domowych z wyjątkiem zwierząt: agresywnych, chorych, jadowitych.
-
Stanowczo zabrania się:
- wprowadzania zwierząt na plażę,
- kąpieli zwierząt w jeziorze,
- pobytu zwierząt na terenie Placu Zabaw, Restauracji, sanitariatów.
-
Goście ze zwierzętami zobowiązani są do:
- wniesienia opłaty za pobyt zwierząt w Ośrodku zgodnie z cennikiem,
- posiadania aktualnej książeczki szczepień zwierzęcia,
- zapewnienia swojemu zwierzęciu niezbędnych materiałów przeznaczonych na legowisko,
- sprzątania po nim nieczystości,
- wyprowadzania czworonoga w kagańcu i na smyczy.
VI. Zgoda na udostępnienie wizerunku
Pobyt w Ośrodku jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku Gości i ich podopiecznych, w zakresie promocji i dokumentacji działalności Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego ZAGŁĘBOCZE. Oświadczenie, o którym mowa, jest równoznaczne z wyrażeniem przez Gości i ich podopiecznych zgody na rozpowszechnianie wizerunku, w rozumieniu art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 80 poz. 904 z 2000 r. z późniejszymi zmianami).
VII. Postanowienia końcowe
- Goście korzystający z usług Ośrodka zobowiązują się nie tylko przestrzegać postanowień niniejszego Regulaminu, ale również przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz poleceń kierownictwa i obsługi Ośrodka.
- Wszelkie ewentualne reklamacje z tytułu nienależycie świadczonych usług należy zgłaszać bezpośrednio Kierownikowi Ośrodka. Skargi wniesione po zakończeniu świadczenia mogą nie zostać rozpatrzone.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 26.04.2013 r.
- Załącznikami do niniejszego Regulaminu są:
Regulamin Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego ZAGŁĘBOCZE